REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wąż spadł mu na głowę kiedy siedział w toalecie

Mieszkaniec jednego z wieżowców przy ul. Witkacego w Zgierzu przeżył niemiłą przygodę z wężem w roli głównej. Kiedy 30 marca 2011 r. w godzinach porannych siedział na sedesie w swoim mieszkaniu nagle z otworu wentylacyjnego wydostał się wąż, który spadł mu na głowę, a następnie skulił się w kącie. Wystraszony mężczyzna natychmiast wezwał na pomoc Straż Miejską. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze odłowili pełzającego po mieszkaniu węża o długości ok. 60 cm. Po sprawdzeniu okazało się, że jest to Striped – odmiana węża zbożowego (Pantherophis guttatus). 

Jest to dość popularny wąż w hodowli w Europie i w Polsce. Aby trzymać go w mieszkaniu, należy zgłosić taki fakt gminie. Nie było takiego zgłoszenia, prawdopodobnie też dlatego nikt z sąsiadów nie chciał się przyznać do zagubionego gada – mówi Dariusz Bereżewski, komendant Straży Miejskiej w Zgierzu. 
 
To drugi taki przypadek w mieście kiedy właścicielowi uciekł wąż zbożowy. Rok temu podobna sytuacja miała miejsce na Kuraku. 
 
Wąż zbożowy jest łatwy w utrzymaniu, hodowli i rozmnażaniu. Nie jest też objęty ochroną przepisami Unii Europejskiej, stąd również jego popularność. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a