REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wigilijne spotkanie w Domu Dziecka w Dąbrówce

To było wyjątkowe spotkanie wigilijne z przedstawieniem jasełkowym, dzieleniem się opłatkiem, barszczykiem czerwonym z pasztecikami, pokojem całym usłanym prezentami i aż dwoma Mikołajami. Ale i miejsce spotkania było wyjątkowe, bo mowa o Domu Dziecka w Dąbrówce, gdzie aż trzydzieścioro dzieci czekało na świąteczne podarunki. Jak co roku przybyło kilkudziesięciu zaproszonych gości, którzy oprócz ciepłego słowa przynieśli ze sobą to, co dzieci lubią najbardziej, czyli zabawki i słodycze. Członkowie rodzin dzieci, przedstawiciele sądu, jednostek i organizacji współpracujących z domem, sponsorzy, samorządowcy i posłowie mięli niepowtarzalną okazję podziwiać zdolności aktorskie tamtejszej młodzieży w nieco unowocześnionej, rymowanej wersji opowieści wigilijnej. 

Jako wysłannik organu prowadzącego dom dziecka, jestem co roku na spotkaniu z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i muszę przyznać, że tak serdecznej atmosfery jak tu, na próżno szukać w niejednej tradycyjnej rodzinie – mówił Wicestarosta Zgierski Marcin Karpiński.

Najbardziej obleganymi gośćmi byli dwaj święci w czerwonych ubraniach, którzy już od progu musieli przejść test polegający na pociągnięciu za brodę celem weryfikacji autentyczności. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wesele w kolorystyce lawendy

Lawendowy to jeden z najpiękniejszych, a przy tym modnych kolorów, który wykorzystuje się w ślubnych dekoracjach. Wspaniale komponuje się z bielą! Motyw lawendy jest charakterystyczny