REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wigilijne spotkanie w Domu Dziecka w Dąbrówce

To było wyjątkowe spotkanie wigilijne z przedstawieniem jasełkowym, dzieleniem się opłatkiem, barszczykiem czerwonym z pasztecikami, pokojem całym usłanym prezentami i aż dwoma Mikołajami. Ale i miejsce spotkania było wyjątkowe, bo mowa o Domu Dziecka w Dąbrówce, gdzie aż trzydzieścioro dzieci czekało na świąteczne podarunki. Jak co roku przybyło kilkudziesięciu zaproszonych gości, którzy oprócz ciepłego słowa przynieśli ze sobą to, co dzieci lubią najbardziej, czyli zabawki i słodycze. Członkowie rodzin dzieci, przedstawiciele sądu, jednostek i organizacji współpracujących z domem, sponsorzy, samorządowcy i posłowie mięli niepowtarzalną okazję podziwiać zdolności aktorskie tamtejszej młodzieży w nieco unowocześnionej, rymowanej wersji opowieści wigilijnej. 

Jako wysłannik organu prowadzącego dom dziecka, jestem co roku na spotkaniu z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i muszę przyznać, że tak serdecznej atmosfery jak tu, na próżno szukać w niejednej tradycyjnej rodzinie – mówił Wicestarosta Zgierski Marcin Karpiński.

Najbardziej obleganymi gośćmi byli dwaj święci w czerwonych ubraniach, którzy już od progu musieli przejść test polegający na pociągnięciu za brodę celem weryfikacji autentyczności. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a