REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zamiast do Chin, do Brukseli

Nie doszedł do skutku planowany na jesień tego roku wyjazd prezydent Iwony Wieczorek do Chin. Pani prezydent miała polecieć do Państwa Środka, w celu pozyskiwania inwestorów, a co za tym idzie miejsca pracy dla mieszkańców miasta. W skład delegacji mieli wejść również zgierscy przedsiębiorcy zainteresowani nawiązywaniem kontaktów z chińskim przedsiębiorcami. 

 – Wyjazd nie doszedł do skutku, ponieważ oferta była zbyt droga dla przedsiębiorców – wyjaśnia Katarzyna Sendal z Wydziału Promocji Miasta UMZ. – Jeśli jednak strona chińska zaproponuje inną ciekawszą ofertę dla przedsiębiorców, to na pewno taki wyjazd dojdzie do skutku. Uczestnictwo pani prezydent w takim wyjeździe jest bezkosztowe, ponieważ wszelkie koszty pokrywa strona zapraszająca.
 
Jesienią pani prezydent wybrała się jednak w podróż do Belgii. W wyjeździe uczestniczył również Tomasz Zgierski, Naczelnik Wydziału Promocji UMZ. Wizyta odbyła się na zaproszenie Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast „OPEN DAYS 2011” O cel wizyty, korzyści z niej dla miasta, a także jej koszty pytał w interpelacji Jerzy Sokół.
 
W odpowiedzi prezydent Wieczorek przypomniała swojemu poprzednikowi, że w pierwszym roku swojej kadencji uczestniczył w spotkaniu w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Rok później udał się z kolei do Brukseli z ośmioosobową delegacją składającą się z pracowników urzędu oraz radnych.
 
– (…) OPEN DAYS jest jednym z najważniejszych wydarzeń, w trakcie którego europejskie miasta i regiony prezentują swoje osiągnięcia zrealizowane przy wykorzystaniu możliwości, jakie oferuje polityka spójności Unii Europejskiej. Planowane seminaria tematyczne, warsztaty merytoryczne, debaty i wystawy mają na celu zaprezentowanie dobrych praktyk w dziedzinie wzmacniania konkurencyjności regionalnej, współpracy międzyregionalnej oraz spójności społeczno-ekonomicznej. W tym roku hasłem przewodnim tego wydarzenia było „Inwestowanie w przyszłość: zaangażowanie regionów w inteligentny, zrównoważony i sprzyjający włączeniu społecznemu wzrost – czytamy w odpowiedzi na interpelację.
 
Dodatkowo od 10 do 12 października na terenie Parku Pięćdziesięciolecia zorganizowane zostało „Miasteczko polskie”, gdzie prezentowanych było 16 stoisk regionalnych, na których polskie województwa przedstawiły swoje dokonania w zakresie wdrażania Funduszy Europejskich w Polsce. Obecność na terenie „Miasteczka polskiego” władz regionalnych i lokalnych stanowiło doskonałą okazję do promocji regionu, nawiązaniu nowych kontaktów oraz wymiany poglądów i doświadczeń związanych z pozyskiwaniem i wdrażaniem Funduszy Europejskich (…) – czytamy dalej.
 

Inne

Ciekawe artykuły