REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zatrzymaj zaćmę! Bezpłatne badania w Zgierzu

Szpital Salve z Łodzi zaprasza osoby w wieku 60+ na bezpłatne badania okulistyczne w kierunku wykrycia zaćmy.

Kiedy i gdzie?

26 września (poniedziałek) w Stowarzyszeniu Hospicjum im. Jana Pawła II przy ul. Parzęczewskiej 72A w Zgierz. Szczegóły poniżej.

Zaćma to poważny problem zdrowotny szczególnie osób starszych w Polsce. Późno zdiagnozowana lub nieleczona może prowadzić nawet do utraty wzroku. Wiele osób, zwłaszcza w wieku 60+ zauważa u siebie problemy ze wzrokiem, ale obawia się wizyt u okulisty lub samego zabiegu. Nie potrafi lub nie ma czasu na to, aby zadbać o swój wzrok. Skutkuje to coraz bardziej pogłębiającą się wadą.

Dlatego tak bardzo potrzebne są działania edukacyjno-informacyjne takie jak akcja profilaktyczna Zatrzymaj zaćmę z SALVE!, prowadzona przez Szpital Salve od listopada 2021r. Dotychczas przeprowadziliśmy bezpłatne konsultacje okulistyczne w 10 miejscowościach województwa łódzkim m.in. Konstantynowie Łódzkim, Aleksandrowie Łódzkim, Poddębicach, Wiśniowej Górze, Brzezinach oraz Pabianicach. Przebadaliśmy ponad pół tysiąca seniorów, ponad 60% przebadanych osób wymagało głębszej diagnostyki lub zabiegu usunięcia zaćmy.

Szpital Salve w Łodzi (ul. Szparagowa 10) to placówka z wieloletnim doświadczeniem i nowoczesnym oddziałem okulistycznym, która wykonuje m.in. operacje usunięcia zaćmy w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zabieg jest poprzedzony bezpłatną kwalifikacją do operacji. Dla pacjenta jest to całkowicie bezpłatne działanie na rzecz polepszenia swojego wzroku.

Chcielibyśmy, aby szczególnie mieszkańcy Zgierza i okolic mogli dowiedzieć się więcej o operacji zaćmy.

Dlatego zapraszamy na bezpłatne badania okulistyczne w kierunku wykrycia zaćmy, które odbędą się:

26 września (poniedziałek) w godz. 9:00-14:00

w Stowarzyszeniu Hospicjum im. Jana Pawła II

ul. Parzęczewska 72A w Zgierzu

Zapraszamy osoby w wieku 60+

Zapisy na badania pod nr tel. 42 633 78 01. Liczba miejsc ograniczona!

Na badania prosimy zabrać ze sobą:

  • Dowód osobisty

  • Okulary, jeśli chodzisz w nich na co dzień

Dodatkowe informacje na stronie:

https://salve.pl/szpital/oferta-szpitala/okulistyka/operacja-zacmy/

Inne

Ciekawe artykuły