REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zatrzymane pijane wagarowiczki

W związku z nadejściem pierwszego dnia wiosny 21 marca 2011 r. policjanci przeprowadzili wzmożone działania prewencyjne pod nazwą „Dzień Wagarowicza 2011”.

Głównym celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa młodzieży szkolnej oraz ujawnianie nieletnich uchylających się od obowiązku szkolnego. Na ulicach naszego miasta pojawiły się wzmożone patrole policjantów pionu prewencji. Doświadczenia poprzednich lat wskazują, że właśnie wtedy młodzi ludzie dopuszczają się – często pod wpływem alkoholu – wielu wykroczeń, a nawet przestępstw. Policjanci kontrolowali sklepy pod kątem sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim.
 
Efektem działań było ujawnienie 10 wagarowiczów. W tej grupie znalazło się 6 dziewcząt i 1 chłopiec, którzy jak określili „zasmakowali jedynie dwóch słabych piw”. Ci nieletni trafili pod opiekę rodziców, natomiast pozostali zostali odstawieni do szkół.
 
Wykryto również jeden fakt sprzedaży alkoholu nieletnim – w Ozorkowie. W jednym ze sklepów spożywczo – monopolowych ekspedientka sprzedała 15 – latkowi alkohol w postaci wódki i piwa. Kobieta usłyszy zarzuty z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi – sprzedaży alkoholu osobie nieletniej.
 
Policja przypomina i apeluje do sprzedawców o każdorazowe, wnikliwe sprawdzanie wieku ,,nieletnich” klientów, by nie doszło do naruszeń prawa wynikających z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jaka pompa do podlewania ogrodu ze zbiornika?

Pielęgnacja ogrodu to dziedzina wymagająca nie tylko wiedzy, lecz przede wszystkim systematyczności. Przy dużej powierzchni terenu zewnętrznego, warto posiłkować się automatycznymi rozwiązaniami nawadniającymi, dzięki którym

Wigilia w hotelu? Pomysł na Święta nad morzem!

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który każdy pragnie spędzić z najbliższymi. Pięknie ustrojona choinka, wyśmienite potrawy, apetyczne ciasta, wspólne śpiewanie kolęd, łamanie opłatkiem i

Gdzie warto polecieć na wakacje zimą?

Uwielbiasz słońce i wysokie temperatury, a w październiku najchętniej zapadłbyś w sen zimowy? Gdy za oknem zimno, ciemno i szaro, wybierz się na egzotyczne wakacje