REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zgierski Kaziuk w Bibliotece

Marzec jest jednym z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców Zgierza miesiącem w roku. Powód jest wszystkim znany – w tym bowiem miesiącu odbywa się Zgierski Kaziuk. Wileński Kaziuk ma tradycję ponad trzystuletnią. Zgierski Kaziuk od ośmiu lat jest dla mieszkańców barwnym świętem miasta. Obydwa są zwiastunem wczesnej wiosny. 
 
Preludium do Zgierskiego Kaziuka miało miejsce w Bibliotece, przy ul. Łódzkiej. Tu bowiem odbyło się spotkanie z delegacją rejonu solecznickiego. Gośćmi spotkania byli: Pani Maria Mackiewicz – kierownik działu Ochrony Praw Dziecka, Pan Tadeusz Rudzis – radny samorządu rejonu solecznickiego i Pan Wiktor Jusiel – specjalista Działu Informacji, Kultury i Turystyki.
Przybyli na spotkanie usłyszeli wiele informacji nt. podziału administracyjnego, składu etnicznego ludności i stosunków narodowościowych na Litwie. Obejrzeli prezentację multimedialną i film prezentujący organizację samorządu, atrakcje turystyczne, edukację i gospodarkę rejonu. 
Niezwykle żywa dyskusja, dotycząca współczesnej problematyki codziennego życia społeczności polskiej na Litwie, przeplatana była anegdotami i wspomnieniami zgierzan z pobytu u naszych Braci na Litwie. 
Bibliotekarze wyczarowali niepowtarzalną atmosferę jarmarku kaziukowego. Było zatem coś dla duszy, oka i ciała.  
Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej, sympatycznej, niemal rodzinnej atmosferze.
 
 

Inne

Ciekawe artykuły