Zgierski lider nie zawiódł (Futsal – Ekstraklasa)

W piątek Red Devils Chojnice – ostatni zespół w tabeli podejmował lidera futsalowej Ekstraklasy Borutę AUTO-MARK Zgierz. Faworytem spotkania byli oczywiście zgierzanie, którzy nie zawiedli oczekiwań swoich kibiców. Podopieczni trenera Krzysztofa Kuchciaka pewnie pokonali chojniczan 3:0 i umocnili sie na pierwszym miejscu w tabeli.

Red Devils Chojnice – Boruta AUTO-MARK Zgierz 0:3 (0:2)

Bramki dla Boruty zdobyli: Daniel Krawczyk – 2 (w 20 i 24 min.) oraz Igor Sobalczyk (w 11 min.)

Boruta: Słowiński – Hyży, Krawczyk, Sobalczyk, Siuda, Czekalski, Jarzębowski, Karasiński, Góralczyk, Kamiński, Błaszczyk oraz Milewski.

Zgierski lider był bez litości dla drużyny z Chojnic, która zajmuje ostatnie miejsce w klasyfikacji. Piłkarze Boruty przez cały mecz mieli wyraźną przewagę i tylko niezbyt dobrze ustawione celowniki zawodników Auto Marku nie pozwoliły wygrać w wyższych rozmiarach. Gospodarzy napoczął Igor Sobalczyk, który w 11 minucie po indywidualnej akcji i strzale z około 11 metrów umieścił piłkę w siatce. Na dwadzieścia sekund przed końcem pierwszej połowy Daniel Krawczyk, po rzucie rożnym, wykorzystał błąd bramkarza miejscowych i z około dwóch metrów umieścił piłkę w siatce. Wynik meczu ustalił w 24 minucie Krawczyk, który po dwójkowej akcji z Sobalczykiem zdobył trzeciego gola, pieczętującego zasłużone zwycięstwo zgierskiego lidera!