REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zgierz może być lepszy (artykuł sponsorowany)

16 listopada odbędą się wybory samorządowe. Tu w Zgierzu wybierzemy nowego Prezydenta naszego miasta. Jakich zmian powinniśmy oczekiwać od nowych władz miasta? Jak wybrać, aby głos mieszkańców był ważny dla polityków nie tylko tego jednego dnia, a przez całą kadencję?

Przykładem sposobu zarządzania miastem, gdzie słucha się mieszkańców jest Łódź. Poprzez rozbudowany system konsultacji społecznych podjęto szereg decyzji ważnych dla mieszkańców decyzji, takich jak lokalizacje stacji roweru miejskiego, wstrzymanie budowy ulicy Nowokonstytucyjnej. Do wsłuchiwania się w głos mieszkańców wykorzystuje się portale i serwisy internetowe, spotkania w urzędzie oraz w miejscach najbliższych mieszkańcom. Jest to kompleksowy i nadal rozwijany system. Stworzyła go prezydent Hanna Zdanowska z Platformy Obywatelskiej. Kandydat tej partii na urząd prezydenta Zgierza Wojciech Budziarski zapowiedział w swoim programie otwarcie urzędu i władz miasta na mieszkańców.

Trzeba rozmawiać z mieszkańcami

Wśród postulatów i zapewnień są również konsultacje społeczne. Od kilku tygodni zresztą w każdy czwartek o godzinie 17 w Caffe Lufcik przy ul. 1 Maja można spotkać się z Wojciechem Budziarskim i przy szklance lemoniady, przedstawić swoje problemy i pomysły na Zgierz.

Inni kandydaci powinni nauczyć się, że rozmowa z mieszkańcami nie jest wyrazem braku pomysłu na miasto. Jest wyrazem zaufania do mieszkańców oraz wprowadzaniem w życie oczywistego faktu, że miasto to mieszkańcy i to do mieszkańców ono należy, a Prezydent jest ich przedstawicielem. Dlatego program Wojciecha Budziarskiego jest właśnie obywatelski.

Współdecydować o budżecie

Drugim ważnym elementem programu Wojciecha Budziarskiego jest wprowadzenie w Zgierzu Budżetu Obywatelskiego i to od razu w dwóch formach. Część środków będzie rozdysponowana po równo dla każdej z rad osiedli. Będą to środki przeznaczone na małe inwestycje lokalne. Zniszczone chodniki, brak ławek, brak śmietników, lamp ulicznych i parkowych, to często małe problemy, których z Urzędu Miasta nie widziano. Teraz Rady Osiedla mają narzędzia, wiedzę, a do tego otrzymają środki, aby te potrzeby lokalnych społeczności zaspakajać. 

Druga część środków zostanie przeznaczona dla wszystkich mieszkańców. To zgierzanie będą mogli zgłaszać swoje propozycje, promować je i wybierać w głosowaniu. W kolejnym roku budżetowym zwycięski projekt zostanie zrealizowany. Wojciech Budziarski chce nadać Zgierzowi niezwykle intensywne tempo zmian. Aby to osiągnąć i zmienić kierunek rozwoju na Lepszy Zgierz, Zgierz obywatelski, bogaty, bezpieczny, rodzinny i przyjazny kandydat Platformy Obywatelskiej chce zaprosić obywateli do tego wspólnego projektu.

Mnie takie rozwiązania przekonują, to jest moment, w którym możemy powiedzieć zgierzanko, zgierzaninie idźcie tą drogą. W Łodzi się udało, w Zgierzu możemy zrobić to co najmniej równie dobrze.

Na koniec powrócę do otwartości Urzędu i urzędników na mieszkańców. Jednym z mniejszych, ale bardzo wiele zmieniających punktów programu kandydata na prezydenta Wojciecha Budziarskiego jest Urząd otwarty całodobowo. Konkretnie punkt obsługi mieszkańca, ale nadal będzie można złożyć podania i uzyskać podstawową informację bez konieczności dnia wolnego w pracy. 

Lepszy Zgierz

„Lepszy Zgierz” to hasło i program zmian w Zgierzu Wojciecha Budziarskiego. – Od zawsze jestem zgierzaninem. Pamiętam wzloty i upadki naszego miasta. Pracuję w samorządzie, bo chcę, aby wzlotów było jak najwięcej. Mamy wzory Aleksandrowa i Strykowa, które w sąsiedztwie Łodzi potrafią się fantastycznie rozwijać. Zgierz to miasto z dużym potencjałem, pięknymi domami tkaczy, dużymi obiektami sportowymi, blisko wielkiego rynku dla sowich produktów jakim jest Łódź, blisko autostrady, na rozwidleniu szlaków kolejowych. Ja wierzę, że Zgierz może być lepszym miejscem do życia, i że będzie lepszym miejscem do życia dla nas wszystkich, dla jego mieszkańców. Dlatego chcę zostać Prezydentem. W najbliższych wyborach możemy wybrać lepszą przyszłość. Lepszy Zgierz.

Drodzy mieszkańcy już teraz możecie poczuć czym jest możliwość decydowania o własnej przyszłości. Zachęcam do udziału w wyborach samorządowych 16 listopada 2014 roku. Wybierzcie mądrze radnych wszystkich szczebli. Wybierzcie mądrego Prezydenta, z wizją, energią, doświadczeniem. Polecam Wojciecha Budziarskiego kandydata Platformy Obywatelskiej. Sprawdziło się w Łodzi, Aleksandrowie, Konstantynowie i Sieradzu, sprawdzi się w Zgierzu.

Zgierzanin, taki jak Wy

Inne

Ciekawe artykuły