REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zniszczyli halogeny w fontannie

Fontanna na pl. Kilińskiego nie ma szczęścia. W ubiegłym tygodniu w czwartek (19.08.2010 r.) nieznani sprawcy zniszczyli halogeny zamontowane w środku fontanny. Efekt? Nie dość, że potłuczone są szybki lamp, to obiekt pozbawiony jest oświetlenia w nocy. Wystąpiliśmy na piśmie do Wydziału Informatyki o udostępnienie nagrań z zapisów kamer zamontowanych na placupoinformował Komendant Straży Miejskiej w Zgierzu, Dariusz Bereżewki. Jak się okazało takich zapisów nie ma. Problem stanowi brak odpowiedniej przestrzeni na serwerze miejskim. Dziś, aby zapisać dobę nagrań z wszystkich 15 kamer w mieście potrzeba 750 GB przestrzeni na dysku. Dlatego archiwizowany jest tylko niewielki ich fragment. W efekcie praca kamer przypomina bardziej funkcjonowanie atrap. Będzie tak dopóki miasto nie zapisze w przyszłorocznym budżecie środków na zakup i utrzymanie nowoczesnego i pojemnego serwera. Obraz z kamer jest wysokiej jakości, przesyłany jest szybkimi światłowodami, problem stwarza tylko brak odpowiedniego serwerawyjaśnia komendant

 Fontanna stała się zatem po raz kolejny przedmiotem agresji chuliganów. Trzy tygodnie temu kilkakrotnie dolewano płynu pieniącego, który zatykał dysze. Płyn wlano również w tym tygodniu, ale wcześniej służby zadbały, aby w wodzie znalazł się antypieniacz, skutkiem czego warstwa piany była tym razem niewielka. 
 
W czerwcu zapchała się z kolei jedna z dysz wodnych, co spowodowało przepełnienie zbiornika i w konsekwencji rozszczelnienie spoin. W efekcie woda przedostawała się przez pęknięcia i wydobywa na zewnątrz. 
 
"Chyba nie dorośliśmy do takich inwestycji, proponuję nasypać ziemi i posiać traw, drodzy zgierzacy." – sugeruje jeden z internautów na naszym forum.

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.